• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Pondělí, 08 Říjen 2018 08:53

news

FK Baník Souš – FK Neratovice - Byškovice 4:1 (2:0)

Branky : 2 + 26 .min.Prokop, 52 + 55 min. Vávra – 63. min. Kozák

V 9. kole fotbalové divize přivítal FK Baníku Souš velmi silného soupeře z Neratovic. Domácí trenér Petr Johana stále neměl kompletní kádr ( zranění ) a tak postavil vítěznou sestavu z předešlého utkání v Březové.

Utkání mělo také slavnostní úvod, když na hřiště obě mužstva doprovázeli mladí fotbalisté FK Baníku Souš, hrající okresní přebor mladších a starších přípravek. O poločasové přestávce pak mladé naděje „soušského“ fotbalu divákům předvedli svoje umění pod vedením svých trenérů, za mladší přípravky zde byl trenér Nemrava Pavel a starší přípravky vedli trenéři Hačecký Roman a Kratochvíl Martin. Výkon dětí ocenili přítomní diváci bouřlivým potleskem.

V samotném utkání běžela 2,40 minuta utkání a domácí se radovali poprvé a postarali se o to oba domácí stopeři, Ondřej Běloušek centroval z levé strany do pokutového území , kde se ideálně opřel do míče hlavou Michal Prokop a domácí vedli 1-0. To byl úvod jako z učebnice, utkání mělo náboj, hráči hráli naplno a občas se na hřišti i zajiskřilo.

Hosté se k první šanci dostali v 15. minutě, když z pravé strany poslali po zemí míč na přední tyč domácí branky, zde došlo k nepříjemnému závaru, ale k vyrovnání se hosté nedostali. V 17. minutě utkání se domácí příznivci mohli radovat po druhé, to když pěkně z pravé strany od rohového praporku odcentroval P. Hlaváček, v pokutovém území se nejlépe zorientoval v plném náběhu Popelka a jeho prudkou a umístěnou střelu bravurně vytěsnil na tyč a následně na rohový kop hostující brankař Dědek – jednalo se o zákrok utkání. To byla pro domácí borce velká škoda !!!

Co se nepovedlo z této akce, tak to se povedlo ve 26. minutě, když opět P. Hlaváček křížným centrem přes celé hřiště poslal do šance opět stopera Prokopa, který si míč zpracoval, zasekl si jej a přesnou střelou zvýšil vedení svého celku na 2-0.

Ve 35. minutě měli domácí hráči další brankovou příležitost, když zprava odcentroval P. Hlaváček do pokutového území, zde míč pod sebe hlavou vrátil Prokop a domácí kapitán Pátek v ideální pozici přestřeli hostující branku. To bylo šancí a akcí, které dlouho zde domácí fanoušek neviděl, utkání jako řemen a podíleli se na tom obě mužstva, hráči nevypustili jediný souboj či kontakt a tak po 45 – ti minutách se šlo do poločasové přestávky za stavu 2-0 pro domácí tým s výhledem a očekáváním na další pěkný fotbal.

Druhý poločas začal stejně jak skončil první, hosté se snažili snížit skóre utkání a naopak domácí se snažili své vedení navýšit. To se jim povedlo v 52. minutě, když hrotový útočník Pavel Vávra napadal rozehrávku stoperů hostujícího celku, ti chtěli sehrát míč s brankařem, ale rychlý a důsledný Vávra přihrávku brankaři vypíchl, udělal mu kličku a do prázdné branky navýšil vedení domácích na 3-0.

Za 3 minuty po této brance domácí rozehráli další pěknou akci, nejprve P. Hlaváček z pravé strany poslal do rychlého protiútoku Nobsta, který se však neukvapil střelou a míč do „mrtva“ poslal Vávrovi, který do prázdné branky vstřelil další branku a bylo to 4-0.

V 57. minutě měl další „gólovku“ Nobst, ale jeho šance skončila břevnem hostující branky.V 64. minutě se k šanci dostali také hosté, dlouhý centr do pokutového území domácího celku jeden z útočníků hlavou vrátil před branku a zde se dokázal střelou prosadit hostující hráč s č. 16 Kozák Josef 4-1.

Domácí se ještě jednou dokázali dostat do brankové příležitosti, když v 79. minutě utkání po přímém volném kopu se k hlavičce dostal Prokop, ale míč opět skončil na břevnu hostující branky.

Utkání se již poté v klidu dohrálo a domácí tak zaslouženě po výborném výkonu zvítězili 4-1.

Domácí trenér Petr Johana po utkání uvedl :

„Utkání jsme zvládli na jedničku, kluci odehráli zápas podle mých představ. Je pravda, že Neratovice jsou kvalitním týmem, my jsme měli více brankových příležitostí, které jsme dokázali proměnit. Jsem rád, že jsem potvrdili vítězství z Březové a doma jsme vyhráli.“

Sestava :

Pettík – Pátek, Běloušek (66.min. Christof ), Prokop, Popelka – Matyáš, Zápotocký ( 77.min. Ducháček) – P.Hlaváček ( 82.min. Hlaváček M. ) ,Nobst,Strnad – Vávra ( 88.min. Horák )

Trenér: Petr Johana,

Asistent trenéra : Josef Novák

Asistent trenéra : Václav Štípek

Trenér brankařů : Jaroslav Belaň

Vedoucí mužstva: Petr Sattler

Rozhodčí : Tvrdík – Hányš, Šimeček

Delegát FAČR : Schroter Martin

ŽK : 3 - 4

ČK : 0 - 0

Diváci : 100

Autor : Černý Petr

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR