• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
Úterý, 25 Září 2018 07:00

news

FK Baník Souš - FC Chomutov 1:3 (1:2)

Branky : 16.min. Popelka – 40.min. Prokop – vlastní, 42. min. Hříbal,77. Min. Boček

Hosté přijeli na Souš napravit domácí debakl 5:1 s Motorletem, zatímco my jsme doma chtěli potvrdit vítězství a zlepšený výkon z mosteckého derby.

Od úvodního hvizdu jsme hosty přesvědčovali, kdo je doma pánem a nutno říci, že se nám to v úvodu zápasu i dařilo, měli jsme herní převahu. Nicméně první brankovou příležitost si v 9. minutě vytvořili hosté, kdy z vlastní obranné poloviny centroval Hána a hostující Boček si naběhl za obranu domácích, překonal i domácího brankaře, ale nakonec jeho snažení ukončil pomezní rozhodčí zvednutým praporkem.

Mezi 10. a 12. minutou jsme soupeře zmáčkli v pokutovém území, Chomutovu se, ale podařilo získat míč a znovu nám pohrozil rychlým brejkem, míč získal Gedeon rychle ho vyvezl a opět poslal z hloubi pole balon na nabíhajícího Hánu, ale jeho šanci zhatil domácí brankář.

V 15 minutě jsme měli příležitost, kdy po centru z pravé strany přestřelil hlavou nekrytý Ducháček. To v 16. minutě jsme se mohli radovat, po Bohatově pasu předložil Pátek z pravé strany míč Popelkovi a ten se nemýlil 1-0.

I nadále jsme šli za výhrou, do 33. minuty jsme měli slušnou herní převahu, ale vyloženou brankovou příležitost jsme si nevytvořili, za zmínku stoji pouze ve 28. min. hlavička Štípka přes horní tyč brankové konstrukce a ve 28. min. střela Bělouška z pravého roku vápna, které minula branku.

Od zmíněné 33. minuty jsme polevili a hra se začínala vyrovnávat. Hosté se čím dál více osmělovali a ve 40. minutě korunovali svou snahu brankou, z pravé strany poslal hostující Maršálek míč prudce před branku a domácí Prokop si míč srazil do vlastní branky. Pořádně jsme vyrovnávací branku nestačili ani vstřebat, když jsme trestuhodně nechali hostujícího Svobodu projít přes půl hřiště. Záchranou brzdu musel zatáhnout Prokop, po jeho zákroku zahrávali hosté standardní situaci. Balon poslali do vápna, kde se k němu po odražení dostal hostující Hříbal a střelou k pravé tyči domácího brankaře na zvýšil na 1:2 pro hosty.

Hosté rychle nabyli sebevědomí, a ještě do poločasu mohli přidat třetí branku, míč dokonce skončil i v síti, ale proti byl pomezní rozhodčí.

Ve druhém poločase jsme se snažili stav zkorigovat, měli jsme stálou převahu, ale ve finální části nám chyběla přesnost. Za zmínku stojí dvě šance v 57. minutě, kdy nejprve dlouhé vhazování prodloužil ve vápně Štípek a do branky nasměřoval míč Běloušek, ale brankář hostí reflexivně vyrazil na rohový kop. Ještě v téže minutě, za překonaným brankářem hostí, vykopl Boček před brankovou čárou střelu Nobsta.

A ještě jedna šance v 73. minutě, kdy hostujícímu brankaři vypadl míč do skrumáže hráčů a jen větší důraz chyběl Štípkovi ke srovnání stavu . K dalším vážnějším šancím nás hosté nepustili, hráli chytře, dobře obsazovali, po zisku míče přesně kombinovali a neustále podnikali rychlé protiútoky. Z jednoho takového, kdy dostal hostující Boček dlouhý a přešel přes domácího stopera, prostřelil domácího brankáře. Stav zvýšil na 1: 3 pro hosty.

Po této obdržené brance se naší hráči již na žádný velký tlak nezmohli. Naopak jsme mohli po průniku inkasovat, ale domácí brankář Pettík, tvrdou ránu kryl. Našim hráčům nelze upřít snaha a bojovnost, ale chyběla finální fáze a větší důraz před brankou soupeře a chyby v defenzívě.

Domácí trenér Petr Johana po utkání uvedl :

„V utkání byli bojovnější hosté, měli větší touhu po vítězství, naši hráči nezopakovali týmový výkon proti MFK Most a tak se narodila naše prohra. Z výkonu a výsledku jsem zklamaný a nyní se již soustředím na další zápas, který odehrajeme na hřišti silné Březové, kde se budeme snažit napravit náš domácí bodový výpadek.“

Sestava :

Pettík – Běloušek ,Bohata, Prokop, Matyáš – Christof ,Nobst – Pátek (77. min. Strnad ), Ducháček, ( 53.min. Vávra), Popelka ( 64.min. Hlaváček P. ) - Štípek (77. min. Zápotocký)

Trenér: Petr Johana,

Asistent Trenéra : Novák Josef

Vedoucí mužstva: Petr Sattler

ŽK : 1 - 3

ČK : 0 - 0

Diváci : 120

Rozhodčí : Haleš – Ježek, Kolátor

Delegát FAČR : Hanzal Jan

Autor : Sattler Petr

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR