Středa, 06 Září 2017 14:11

Před začátkem nové fotbalové sezóny jsme se rozhodli před každým mistrovským utkání Vám představit nově příchozí hráče do našeho klubu.

Dalším novým hráčem je brankař Bohata Tomáš, který přišel v letním přestupním termínu ze sousedního FK Litvínov, kde působil do současné doby. Po sloučení FK Litvínov a Sokola Horní Jiřetín – dospělé složky se rozhodl změnit své působiště.

Jedná se o velmi talentovaného mladého brankaře, který působí v místním regionu. Doufáme, že právě v FK Baník Souš se mu bude dařit a odstartuje zde úspěšnou kariéru. Položili jsme mu několik otázek:

Představ sebe a v krátkosti svoji hráčskou kariéru od počátku až do současné doby? Kdo tě přivedl k fotbalu a na jakého trenéra nejvíc vzpomínáš?

Fotbalu se věnuji od svých 6 let. Prošel jsem několika kluby počínaje FK Litvínov, FK Teplice a také Mosteckým Baníkem. K fotbalu mě přivedl táta, kterého beru jako svého nejlepšího trenéra, i když jsme nikdy nepůsobili na stejném postu.

Před příchodem do FK Baník Souš jsi chytal za FK Litvínov v krajský přeboru, proč jsi odešel a jaké máš osobní cíle zde v Souši?

Z Litvínova jsem odešel, jelikož o mě projevili zájem trenéři Baníku Souš a já jsem byl připravený na novou výzvu. V Baníku Souš bych se chtěl dále rozvíjet a pomoci týmu k co nejlepším výsledkům, což je umístění v horní polovině tabulky.

Máš nějaký fotbalový vzor, popřípadě kdo je nyní ve tvých očí fotbalovým bohem?

Vyloženě svůj idol nemám. Ale asi mezi mé nejoblíbenější hráče patří Buffon a Casillas.

Jak prožíváš své fotbalové kroky po přestupu do FK Baníku Souš a jak se v klubu cítíš, atmosféra, spoluhráči, trenér, zázemí?

Svůj přestup hodnotím kladně jelikož jsem přišel do výborného fotbalového prostředí podpořené skvělou partou. Trenéři jsou také super. Mají k nám hodně blízko, jelikož oba nedávno působili nebo působí jako hráči v týmu a ví, jak to v kabině chodí, což je velké plus.

Zázemí je také na vysoké úrovni, vše se nachází v areálu Baníku Souš a nemusíme nikam dojíždět na tréninky, jak jsem byl zvyklý z dřívějších let.

S jakými spoluhráči se ti nejlépe hrávalo v uplynulém období, popřípadě s kým si nyní tzv. fotbalově sedneš nebo s kým si fotbalově rozumíš?

Už kvůli svému postu, jsem nikdy neměl svého vyloženě oblíbeného spoluhráče, já jsem si vždy rozuměl s každým v týmu a snažil jsem se, aby to tak měl každý stejné se mnou.

Co považuješ za své přednosti a prozradíš nám svoji slabinu či, na které herní činnosti by ses měl více zaměřit, kde cítíš že to není ono?

Jako svou přednost beru nejspíš hru nohou a čtení hry. Určitě bych měl pracovat na centrovaných balonech do vápna a také ještě zlepšovat hru slabší nohou.

Jak jsi viděl či prožil první mistrovské zápasy svého nového týmu a kdy si myslíš, že tě trenér postaví do branky v prvním mistrovském, divizním utkání?

První mistrovský zapas jsem neprožíval vůbec dobře z důvodu porážky. V dalších zápasech přišlo zlepšení a hned nám to přineslo body na což bychom měli navázat a pokračovat v tom co nejdéle to bude možné. Věřím, že svou šanci dostanu co nejdříve a pomohu týmu k dalším bodům a posunu tabulkou co nejvýše.

Jak vůbec cítíš šance Baníku v divizní soutěži?

Jak už jsem říkal, věřím že se umístíme v horní polovině tabulky, a věřím že když si vše sedne tak bychom mohli zabojovat klidně i o první tři místa.

Děkuji za rozhovor

Ptal se : Petr Černý