Středa, 17 Květen 2017 08:48

FK Baník Souš - TJ Sokol Libiš 0-0 (0-0) PK: 6-5

V dalším domácím utkání FK Baník Souš přivítal poslední celek soutěže z Libiše a zdálo se, že utkání bude jenom otázkou počtem vstřelených branek do sítě hostujícího týmu, ale nebylo tomu tak.

Utkání začalo ve svižném tempu, domácí časem získávali jasnou převahu a diváci čekali kdy to „tam“ bude padat.

První „tutovka“ přišla ve 34. minutě, kdy Štípek v jasné brankové příležitosti přestřelil nohou hostující svatyni. O minutu později po rohovém kopu opět Štípek tečoval míč patou, ale ten těsně skončil vedle hostující branky.

Ve 45. minutě z dálky cca. 20-ti metrů vystřelil Dominik Nobst, ale trefil pouze tyč. V téže minutě opět Nobst se v pokutovém území hostí individuálně prosadil a v brankové příležitosti trefil jenom hostujícího brankaře. První poločas tak skončil bez branek 0-0.

Ve druhém poločase měl další tutovou šanci na hlavě stoper Bohata, ale míč opět neskončil v hostující brance.

Naopak v 53.minutě se osmělili hosté, kdy po pěkné kombinaci se chystali zakončit, ale domácí brankař Unger včas vyběhl a jejich možnost zmařil.

V 55. min. zahrával Nobst rohový kop a Bohata opět hlavou vedle. V 56. minutě po kombinaci Hynek – Nobst, posledně jmenovanému střelu vyráží hostující brankař.

V 60. minutě po rohovém kopu Zápotocký hlavičkuje opět těsně vedle hostující branky.

V 82 a 87. minutě měl dvě tutové šance střídající útočník Jan Kopta, ale opět zakončení bez gólového efektu. A tak marnost nad marnost domácí nedokázali vstřelit, alespoň jednu branku, a proto utkání skončilo remízou 0-0 a šlo se na pomocné pokutové kopy, které rozhodují o dalším bodu do tabulky soutěže.

V pokutových kopech byli domácí hráči úspěšnější, protože domácí brankař Michal Unger v šesté sérii chytil jednu penaltu a pomohl domácímu týmu k zisku dalšího bodu.

Hodnocení domácího trenéra Pavla Koutenského:

„Utkání, které bylo v naší režii, ale k vítězství a zisku tří bodů se musí proměnit alespoň některá ze 100% šancí, kterých jsme měli minimálně šest!!! Je až trestuhodné, že hráči nejsou schopni vsítit branku z pozic, kdy jsou neatakováni sami před brankářem hostů nebo dokonce před zcela prázdnou "otevřenou" svatyní!!!

Hosté měli také dvě šance, které zachránil brankář Unger, který nakonec vychytal i šestý pokus při penaltách, a tak bereme dva bodíky.

Čeká nás posledních pět kol, kdy budeme bojovat se soupeři, kteří bojují ve většině případech o záchranu v soutěži, takže nás čeká perný konec jara.“