Čtvrtek, 20 Září 2018 07:56

V sobotu přivítají naši muži na Souši svého souseda z tabulky a zároveň z vedlejšího města – FC Chomutov.

Náš soupeř v minulém kole vysoko podlehl na domácím hřišti pražskému Motorletu 1:5. V průběžné tabulce má zatím osm bodů za dvě výhry, s jednu dvoubodovou remízu.

V minulém ročníku v podzimním zápase na hřišti soupeře jsme si po remíze 1:1 a pokutových kopech odvezli domů dva zasloužené body. V utkání jsme byli lepším týmem, většinu času jsme drželi míč, domácí nás ohrožovali většinou ze standartních situacích, k ničemu jinému jsme je nepustili, V závěru utkání při nás stálo i štěstí, když domácí Bočkem neproměnili 4 minuty před koncem utkání penaltu.

V jarní odvetě na našem hřišti viděli diváci nádherný zápas, ke kterému přispěly oba týmy. Po brankách Chábery a Vávry jsme vedli 2:0, ale Chomutov do poločasu skóre srovnal. V druhé půli díky brankám Popelky a Karlovce jsme vítězství zvrátili na svou stranu.

Zápas FK Baník Souš – FC Chomutov začíná v sobotu 22.9. od 16:30 hodin.

Středa, 19 Září 2018 10:18

Fotbalový klub FK Baník Souš z.s. byl dne 17.9.2018 pořadatelem podporované náborové akce v Ústeckém KFS v rámci projektu Fotbalové asociace České republiky „Září 2018-měsíc náborů a Můj první gól“.

Za rok tento klub bude slavit sté jubileum od založení klubu. Z obce, kde tento klub původně vzniknul, už zůstalo jen několik domků, když prakticky celá obec musela ustoupit těžbě hnědého uhlí! Ovšem tehdejší funkcionáři kluby nechtěli nechat milovaný klub zaniknout společně s likvidací obce a tak svou činnost a klub přemístili do Mostu, kam se také přestěhovala většina obyvatel zaniklé obce. V současné době klub působí v krásném fotbalovém areálu v Mostě, kde jsou vybudované 4 fotbalové plochy, z nichž jedna je pokrytá umělým trávníkem. Náborová akce probíhala na hlavní travnaté ploše areálu , na kterou pozvali funkcionáři Souše děti z 8 ZŠ Most ( celkem 176 dětí ) a Mateřských školek z ul. Pujmanové ( 19 dětí ) a Fibichové ( 37 dětí ) z Mostu, celková účast dětí byla neuvěřitelná a skončila na čísle 232.

Celý článek...

Středa, 19 Září 2018 07:35

FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov – Prague Raptors FC 14:1 (4:1)

Branka Souše/Ervěnic: Lukešová 4 Polívková 4, Podaná 3, Svobodníková 2 a Váňová; ŽK 1:1; bez ČK; 80 diváků.

Společný tým Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál třetí utkání mistrovské soutěže na domácí půdě, tentokráte na hřišti Baníku Souš.

Ženy sdruženého týmu Souše a Ervěnic-Jirkova chtěly potvrdit vítěznou sérii, kdy v prvním utkání sezóny zdolaly doma Mělník (5:1) a pak získaly cenný skalp na půdě vítěze minulého ročníku z Pavlíkova (1:0). Tentokráte je čekal nováček soutěže složený převážně z cizinek, které žijí v Praze. Také trenérský tandem nepochází z Čech. Na hřišti komunikovali převážně anglicky, tak to mělo punc mezinárodního utkání.

Domácí ženy vstoupily do utkání velice aktivně, výsledkem bylo několik vyložených brankových příležitostí. Bohužel je neproměnily, tak je čekal trest, kdy po zaváhání domácí obrany se soupeřky ujaly vedení v 10. minutě – 0:1.

Úterý, 18 Září 2018 14:08

MFK Most - FK Baník Souš 0:3 (0:2)

Branky : 24 + 33 min.Nobst, 55. min Matyáš

Velmi důležité utkání sehráli v mosteckém derby „Soušáci“ s celkem MFK Most. Utkání bylo hráno v sobotu dopoledne na stadiónu bývalého FK Baníku Most. Na utkání přišla i hojná návštěva celkem 584 platících diváků.

Utkání začali od první minuty, jak se později i ukázalo, i do poslední minuty lépe hosté ze Souše. Útok za útokem se valil na domácí branku a domácí hráči jenom bránili a odkopávali míče. První velkou šanci měl hostující stoper Bohata, který po centru na zadní tyč domácí branky hlavou nastřelil tyč a následný odražený míč padl domácímu brankaři do ruky.

V 10. minutě měli hosté další šanci, když nebezpečnou a tečovanou střelu chytil domácí brankař Hanus. Ve 22. minutě utkání byl nevybíravým způsobem ošklivě faulován hostující Dolejší domácím kapitánem Stoickým , než stačily po tomto faulu opadnout emoce, tak hostující hráč Nobst nádhernou střelou z velké dálky vsítil první branku Souše 0-1.

Sobota, 15 Září 2018 07:09

Tým mužů představuje dva nové hráče, kteří posílili jeho řady.

Filip PETTIK – přichází na Souš z Hostouně

Ondřej BĚLOUŠEK – bývalý hráč Baníku Souš, kde odehrál šest sezon, přichází z třetiligového Písku

Čtvrtek, 13 Září 2018 10:39

Naše Číči, které jsou po dvou kolech na prvním místě tabulky přivírají nováčka soutěže - PRAGUE RAPTORS.

Prague Raptors Football Club patří do sítě FARE, organizace, jež se zaměřuje na prosazování inkluze ve fotbale. V praxi to znamená, že absolutně nezáleží na tom, z jaké země přicházíte, jaká je vaše sexuální orientace nebo víra.

Naše soupeřky v prvním kole podlehly doma Švermovu 0:1. Zápas druhého kola proti Minervě byl odložen.

Zápas začíná v sobotu 15.9. od 16.00 na Souši.

Čtvrtek, 13 Září 2018 10:23

Naše muže čeká v sobotu očekávané mostecké derby. Od 10:15 nastoupí na stadionu Josefa Masopusta proti Mosteckému fotbalovému klubu.

Oby týmy mají po šesti bodech za dvě výhry a potřebují další velmu důležité body. O to tedy bude zápas atraktivněji.

MFK v minulém kole prohrál na Kladně 2:0.

V sezoně 2016/17, když nastupoval MFK v Divizi jsme v podzimním zápase na hřišti soupeře zvítězili přesvědčivě 5:0. Naše branky vstřelili 6 + 26 min. Popelka, 14. min. Prokop, 70. min Nobst, 86. min. Štípek.

V jarní odvetě rozhodla přesná střela Dominika Nobsta z úvodu utkání, jinak se v úmorném vedru hrál fotbal spíše mezi oběma šestnáctkami. Naše mužstvo mělo zbytečně moc zkažených míčů, o které jsme pak museli zpětně bojovat. Ale díky dobré organizaci hry a důslednosti jsme utkání zvládli.

Pondělí, 10 Září 2018 09:23

SK Pavlíkov – FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov 0:1 (0:1)

Branka Souše/Ervěnic: Polívková (9. min.)

Společný tým Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál druhé utkání mistrovské soutěže na půdě vítěze minulého ročníku.

Ženy společného týmu Souše a Ervěnic-Jirkova vstoupily do utkání aktivně, výsledkem bylo několik příležitostí. Již v 9. minutě otevřela skóre utkání přízemní dělovkou Polívková. Míč i slabě tečovala obránkyně domácích a ten nabral ještě větší rychlost a brankářka Pavlíkova nestačila zareagovat – 0:1.

Hráčky Pavlíkova se snažily o vyrovnání, ale útoky byly zachyceny obranou hostí nebo míč skončil v rukavicích spolehlivě chytající Vaňáčové.

Ve 20. minutě unikla po levé straně hřiště Tóthová, její přesný centr do pokutového území našel nabíhající Podaná, ale bohužel hlavou poslal míč do břevna branky.

Čtvrtek, 06 Září 2018 18:09

Naši muži nastoupí k zápasu 5. kola fotbalové Divize B již tento pátek na půdě svého souseda v tabulce – SK Motorlet Praha.

Motorlet, stejně jako Souš, získal prozatím za uplynulá čtyři kola šest bodů a je na jedenáctém místě. Motorlet v minulém kole zvítězil na hřišti Mosteckého FK 2:1.

V minulé sezoně v podzimním zápase na našem hřišti jsme porazili Motorlet 3:0, když naše branky vstřelili Štípek, Dolejší a Štefko. Ke kvalitnímu zápasu také přispěli i hosté z Motorletu a tak diváci na Souši viděli nadprůměrný divizní zápas.

V jarní odvetě na hřišti soupeře se výsledek obrátil a Motorlet zvítězil 3:0. V tomto zápase nakonec rozhodly závěry obou poločasů, ve kterých Motorlet Praha rozhodl utkání ve svůj prospěch.

Zápas SK Motorlet Praha - FK Baník Souš začíná v pátek 7.9. od 18:00 v Praze.

Úterý, 04 Září 2018 07:38

FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov – FC Mělník 5:1 (0:0)

Branky Souše/Ervěnic: Šimonková 3 (48., 52. a 54. min.), Polívková (58. min.) a Myslíková (73. min.).

Společný tým Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál své úvodní mistrovské utkání na domácí půdě na hřišti v Jirkově v neděli 2. 9. a v novém soutěžním ročníku plně bodoval.

Ženy domácího týmu vstoupily do utkání aktivně. Bohužel se velmi obtížně vyrovnávaly s těžším terénem po deštivém počasí předchozích dnů.

Ženy sdruženého týmu si sice vytvořily územní převahu a řadu brankových příležitostí, ale kromě terénu narušujícího kombinační hru je zrazovala i koncovka. Některé příležitosti byly v pokutovém území překombinované nebo se hráčky uchýlily ke zbrklé střelbě. Největší příležitosti volající po brance měly hráčky domácího týmu Polívková, Svobodníková,Slezáková a Šimonková. Jejich šance končily mimo tři tyče nebo je dokázala zmařit lapačka hostí.