Pondělí, 20 Listopad 2017 08:07

FK Baník Souš - Sokol Hostouň 2:1 (1:0)

Branky : 12. Min. Nobst, 81. min.Štefko - 74. min.Hájek

Poslední podzimní utkání hráči Souše odehráli v domácím prostředí proti ambicióznímu celku ze Sokola Hostouň.

První poločas byl v režii domácího celku, měli více ze hry a přicházely i brankové šance. Již ve 12. minutě se brankové skóre měnilo, k odraženému míči v pokutovém území hostí se k míči dostal Dominik Nobst a nekompromisní střelou zařídil domácím vedení 1-0.

V 17. minutě se Matyáš v pokutovém území dostal do šance, ale nastřelil pouze obránce. Z následného rohu, který zahrával Hlaváček na přední tyč hostující branky Nobst prudkou střelou posílá míč vedle branky Hostouně.

Ve 20. minutě Dolejší po kličce střílí na zadní tyč, míč však míří vedle a na poslední chvíli se ještě Štípek snažil míč poslat do branky, ale marně.

Ve 24. minutě Dolejší odcentroval míč z pravé strany do pokutového území, zde se k zakončení dostal Hlaváček, ale jeho střelu obránce Hostouně zablokoval.

Celý článek...

Pondělí, 20 Listopad 2017 07:57

newsZ důvodu chladného počasí se tréninkový proces nejmenších fotbalistů Baníku Souš přesunul dočasně z přírodního travnatého prostředí na parkety tělocvičny Baníku Souš.

Přestože trenéři zahájili čtvrteční tréninkovou jednotku tradičním způsobem – rozcvičkou, tak po několika minutách „rozproudění krve“ překvapila všechny přítomné svou návštěvou dětská lékařka a zároveň senátorka českého parlamentu paní Alena Dernerová.

Paní Dernerová je uznávanou dětskou neuroložkou a v rámci své profese pomáhá dětem, kteří měli, ale i neměli toliko štěstí na začátku svého života procitnout bez zdravotní zátěže. A tak nejen v rámci „symboliky“ přijala nabídku vedení Baníku Souš a stala se patronkou právě těch nejmenších sportovců klubu – Soušských tygříků, kteří se snaží „procitnout“ do života fotbalového.

Paní doktorka ocenila velký zápal dětí a o tom, jaké to bylo příjemné setkání, podává důkaz společná fotografie.

Vedení Baníku Souš tímto děkuje paní senátorce, že nejen ty nejmenší hráče podporuje v jejich sportovním „zápalu“.

Výkonný výbor Baníku Souš

Pondělí, 20 Listopad 2017 07:53

Středa, 15 Listopad 2017 08:32

Již tento pátek přivítají na Souši naši muži třetí tým tabulky Fortuna divize B – TJ Sokol Hostouň.

Čeká nás druhý zápas po sobě, kdy nastoupíme proti celku z čela tabulky. Našemu soupeři se letos velmi daří. Zatím získal 29 bodů s bilancí 9-1-0-4. Na náš tým, který je na pátém místě, má náskok dva body.

V minulém kole Hostouň porazila doma pražský Meteor 1:0.

V minulé sezoně v podzimním zápase na hřišti soupeře jsme remizovali 1:1 a po pokutových kopech. Rozhodly penalty č. 21 a č. 22, jejichž exekutoři byli oba brankáři. A jelikož naši brankáři do té doby při brankářském tréninku "pětky" kopáním netrénovali, tak jsme neproměnili. Bonusový bod tak zůstal v Hostouni.

Jarní odveta byla velmi bohatá na branky, padlo jich celkem devět. Naši výhru 5:4 zařídil dvě minuty před koncem Hynek.

Zápas FK Baník Souš – TJ Sokol Hostouň začíná v pátek 17.11. od 13:30.

Pondělí, 13 Listopad 2017 11:39

FK Baník Souš - SK Český Brod 5:2 (1:1)

Branky : 72+90.min. Matyáš, 39.min.Popelka, 64.min.Štípek, 66.min.Dolejší – 41.min. Carda, 82.min.Hrdlička

V předposledním kole podzimní části fotbalové divize jsme sehráli další utkání s celkem z Českého Brodu. Vzhledem k tomu, že v Českém Brodě měli hřiště v nezpůsobilém stavu, dohodli se oba kluby na výměně pořadatelství utkání, tedy FK Baník Souš byl v tomto utkání veden jako domácí tým a na jaře to bude obráceně.

Do Souše přijel však velmi silný celek s kvalitním kádrem, což i potvrzovalo postavení v divizní tabulce a celkově získaný počet bodů 27.

První poločas byl zcela vyrovnaný, diváci mohli vidět kvalitní akce, množství kombinací a i šancí. Ve 23. minutě při rychlém protiútoku se na pravé straně v pokutovém území prosadil Dominik Dolejší, mohl již bezprostředně ohrozit hostujícího brankaře, ale chtěl ještě akci vyšperkovat a nahrál na levou stranu zcela volnému Štípkovi, který by zakončoval do prázdné branky, ale hostující obrana včas míč odkopla mimo své nebezpečí.

Po následném rohu z hranice pokutového území cca. 17-ti metrů vystřelil Pátek, ale míč šel nad branku hostí.

Pondělí, 13 Listopad 2017 08:20

Čtvrtek, 09 Listopad 2017 09:13

Vzhledem ke špatnému stavu hrací plochy v Českém Brodě bude odehrán zápas 14.kola fotbalové Fortuna Divize B SK Český Brod – FK Baník Souš na naší půdě.

V sobotu 11.11. od 14:00 hodin tedy přivítáme na Souši třetí tým tabulky – SK Český Brod.

Našemu soupeři se v podzimní části sezony velice daří. Již 9x zvítězil a nastřílel 31 branek, což je nejvíce ze všech týmů skupiny B. Souš ztrácí před tímto kolem na Český Brod 3 body a toto manko se naši hráči budou snažit doma smazat.

V minulém kole náš soupeř zvítězil na půdě Meteoru jednoznačně 3:0.

V minulé sezoně v podzimním zápase na našem hřišti se nám podařilo získat dva body. Po, z naší strany, nevýrazném prvním poločase, který jsme prohráli 0:1, zabrala důrazná přestávková domluva našeho trenéra. Díky naší zvýšené aktivitě hosté v 76. minutě faulovali Štípka v pokutovém území a Pátek bezpečně z penalty vyrovnal. V následných pokutových kopech podržel náš tým brankář Hanus a bonusový bod tak zůstal doma.

V jarní odvetě na hřišti soupeře jsme po vyrovnaném zápase díky naší mizerné produktivitě podlehli Českému Brodu 1:4. Přitom, kdybychom využili naše brankové příležitosti, mohli jsme si tři body odvézt na Souš my.

Věříme, že naši hráči využijí domácího prostředí a Vaší podpory a na Souši bude k vidění kvalitní fotbal.

Úterý, 07 Listopad 2017 09:34

FK Baník Souš - SK Kladno 0 : 0 (0:0) PK: 3:4

Ve 13. Kole fotbalové divize FK Baník Souš přivítal silný celek z Kladna, který měl před utkáním o dva body více než domácí a v tabulce figuroval na druhém místě.

První poločas byl v jasné režii domácího mužstva, hosté se pouze bránili, zalezli na svojí polovinu hřiště a bránili a využili každé možnosti podniknout rychlý protiútok. Domácí měli náznaky „gólovek“, ale vždy chyběl poslední pověstný krůček. Největší šanci „tutovku“ měl na hlavě kanonýr Souše Václav Štípek.

Ve 23. minutě utkání Dominik Dolejší ideálně odcentroval do pokutového území na prostor pokutového bodu, kde mezi stopery hostí si na hlavičku vyskočil Štípek, ale jeho hlava mířila přesně doprostřed na zde zkoprněného hostujícího brankaře. To byla velká škoda!

Domácí věřili, že přijdou další takové šance, ale nebylo tomu tak a jenom neplodná převaha na vedení v utkání nestačila.

Druhý poločas byl již herně vyrovnaný a hosté se dostávali více do brankových příležitostí, ale v domácí brance tentokrát stál mladý a velmi šikovný brankař Tomáš Bohata.

Pondělí, 06 Listopad 2017 09:23

Pátek, 03 Listopad 2017 08:31

Naši muži přivítají v sobotu na Souši aktuálně druhý tým tabulky fotbalové Fortuna Divize B – SK Kladno.

Náš tým před víkendovým kolem na pátém místě ztrácí na Kladno dva body.

Našemu soupeři se letos na podzim velmi daří. Získal již 25 bodů za bilanci 7-2-0-3.

V minulém kole porazilo doma Kladno pražský Meteor 3:1.

V minulé sezóně v podzimním zápase jsme na Kladně podlehli 1:2. Zápas jsme dobře rozehráli a v průběhu prvního poločasu jsme měli převahu. Od 27. minuty jsme dokonce vedli. Avšak našimi hrubými chybami a naivní hrou jsme soupeři darovali tři body.

Jarní odveta na našem hřiště se bohužel nesla ve stejném duchu. Po katastrofickém prvním poločase, kdy veškeré pokyny na předzápasové přípravě přišly vniveč, nás Kladno za naši naivitu a chyby hrubě potrestalo. Výsledkem byly tři góly v naší síti a z toho dva do prázdné branky.

Zápas FK Baník Souš – SK Kladno začíná v sobotu 4.11. od 14:00 hodin.