Čtvrtek, 10 Listopad 2016 08:11

MFK - ASK Lovosice /SK Velemín 3:0 (2:0)

Góly MFK: Šíla, Cicko, Majerský

V neděli 6.11.2016 hostili mladší dorostenci tým z Lovosic.

Domácí se vrhli do zápasu hned od první minuty a zatlačili hostující tým na svou polovinu. Tlak se vyplatil, ve třetí minutě si Koutecký vyšel s míčem do pokutového území, obránce hostujícího týmu si pomohl k jeho zastavení nedovoleně a rozhodčímu nezbylo než ukázat na penaltovou značku. Míč si připravil Cicko, jeho následnou střelu však brankař vytěsnil mimo branku.

Tlak domácích nepolevil a tak ve dvacáté minutě využil chyby chybné rozehrávky obrany na polovině hřiště Šíla, zamířil přímým směrem k hostující brance. Po brankařově vyběhnutí se snahou zmenšit střelecký úhel si Šíla zachoval chladnou hlavu a lobem vstřelil první branku zápasu (1:0).

O dvě minuty později zavezl míč po levé straně do pokutového území míč Koutecký a nahrávkou pod sebe vyzval Cicka k utažené střele po zemi k tyči a zvýšení již na 2:0.

Celý článek...

Čtvrtek, 03 Listopad 2016 09:37

FK Litvínov – MFK 2:0 (1:0)

V neděli 30.10. zajížděli na hřiště FK Litvínov. Zápas se odehrál za větrného počasí v areálu Lomská na UMT.

Již v 1.minutě se po levém křídle protáhl Šíla a nacentroval míč na hlavu Cickovi a ten svou hlavičkou protáhl domácího brankáře. Poté se zápas odehrával ve středu hřiště. V 11.minutě zahrávali domácí přímý volný kop z 30-ti metrů Elstner vyrazil pouze míč před sebe a dorážka již skončila v bráně 1:0.

V dalším průběhu prvního poločasu se dostali do šancí Cicko a Šíla. Hlavně druhá šance Cicka stojí za zmínku, když po rohu Kučery stál osamocen na zadní tyči, ale nedokázal míč usměrnit do sítě z dvou metrů.

Před druhou půli jsme apelovali na hráče, aby byly důrazní v koncovce. Ale opak byl pravdou. V 53.minutě domácí rozhodli utkání křídelní akcí. Z naší levé strany poslal domácí hráč přihrávku na svého trestuhodně neobsazeného spoluhráče. První střelu ještě Elstner vyrazil, ale na druhou už neměl nárok 2:0.

Čtvrtek, 13 Říjen 2016 13:01

MFK – Proboštov 4:1 (3:0)

Góly MFK: Cicko 2x, Šíla, Peták.

V neděli 9. 10. 2016 hostil mladší dorost tým z Proboštova. Zápas byl z důvodu počasí odehrán na UMT.

Hned od první minuty zápasu měli většinu času míč pod kontrolou domácí a již v deváté minutě si vynutili prostřednictvím Šablera přímý volný kop, na který si postavil míč Cicko. Střela se trochu se štěstím pro domácí otřela o postavenou zeď a změnila směr do protipohybu brankaře (1:0).

V patnácté minutě si dovolil kličku na hranici pokutového území Cicko, míč posunul pro Šílu, ten zavezl míč za obranu a zvýšil podél padajícího brankaře již na 2:0.

Ve dvacáté třetí minutě vyrazil na výlet po levé straně do pokutového území Koutecký a nahrávkou pod sebe vybídl ke střele po zemi k tyči Cicka (3:0).

V desáté minutě druhého poločasu (50min) přišla změna v sestavě a dostala tak příležitost lavička. Chybou (nové) málo koncentrované obrany se dostali hosté k ojedinělé příležitosti ke snížení, kterou však dokázali potrestat (3:1).

Středa, 28 Září 2016 07:49

MFK – Ervěnice 2:0 (1:0)

V dalším kole KPMD jsme nastoupili na domácím hřišti proti týmů Ervěnic.

Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný, když se bojovalo od vápna k vápnu. Poté se do dvou šancí dostal Cicko, ale ani jednou nedokázal překonat hostujícího brankáře.

Ve 37. minutě si narazil Majerský D. s Kouteckým a náhle se ocitl ve vápně a na druhý pokus překonal brankáře 1:0.

V úvodu druhé půle si míč těsně za půlkou přebral míč Šíla a po třech soubojích, které ustál se dostal do samostatného úniku a po kličce brankáři uklidil míč do prázdně brány 2:0.

Středa, 21 Září 2016 09:56

V neděli 18.9.2016 zajížděly starší přípravky MFK do Děčína. Jejich vystoupení zhodnotil trenér Radek Lžíčař :

“O tomto víkendu jsme zajížděli na další kolo KPSP do Děčína. Čekaly nás spojené týmy : FK Neštěmice / Sk Děčín a FK Louny / Černčice. Hrálo se systémem 1x 18 minut. Počasí nebylo ideální, pršelo. První zápasy jsme hráli proti FK Neštěmice / SK Děčín:

Bylo vidět, že než jsme se rozehráli, tak to chvíli trvalo, pak jsme se během času dostali do tempa. První naše sestava hrála na jednu branku, druhá sestava se snažila, ale bylo vidět málo bojovnosti, někteří hráči se nesoustředili a nehráli na plno. V druhých částech prvního zápasu jsme už hráli na plno. Kluci do toho dali srdíčko, ale zas nás brzdilo neproměňování gólových šancí a chyby v obraně, ale i tak kluci makali, všem děkuji.

Výsledky FK Neštěmice/SK Děčín - MFK modří 1:12,14:2,4:4,5:3 celkově 24 :21

Druhé zápasy nás postavily proti FK Louny/Černčice. Tady kluci už hráli v pohodě, soupeř nám dovolil hodně šancí, hráli jsme v klidu. Tady si kluci zahráli, vyzkoušeli i parádičky - prostě si to užívali. Zase si dal branku i náš brankář (do sítě soupeře), všem děkuji. V náročném počasí jsme předvedli dobrý výkon. Děkuji rodičům za podporu.

Středa, 21 Září 2016 09:51

MFK Most U15 – AC Sparta Praha U15 0:3 (0:2)

Na domácím hřišti jsme v dalším kole nejvyšší žákovské soutěže přivítali tým AC Sparta Praha.

Lukáš Fibiger, trenér MFK Most U15:

„V prvním poločase jsme hráli se zbytečně velkým respektem, chybělo nám sebevědomí a odvaha. Opět jsme inkasovali velmi brzy branku po naší nedůslednosti v obranné fázi. Druhý poločas přinesl v naší hře výrazné zlepšení, vytvořili jsme si několik slibných brankových příležitostí, nastřelili břevno a za stavu 0:2 neproměnili pokutový kop.“

Sestava MFK Most U15: Kubíček, Novák, Petržílka, Čermák, Slabyhoud, Myška (36 min. Juris), Sobota (53 min. Žák), Antropius (36 min. Přenosil), Holdy, Súlovský

Trenéři: Fibiger, Lovíšek, Melichar

Vedoucí mužstva: Krtičková

Čtvrtek, 15 Září 2016 09:18

Účast mladých fotbalistů MFK na dalším turnaji popsala trenérka Míša Hůlová:

„V neděli dne 11.9.2016 se naši hráči r. 2009 zúčastnili 2. satelitního turnaje, který se konal na hlavním hřišti fotbalového stadionu Chomutov.

Za opravdu nádherného počasí se zúčastnily týmy z Litoměřic, Loun, Chomutova a Bíliny. Hřiště byla postavena pro možnost hraní zápasů 4 družstev současně, když se hrálo systémem 4+1.

Mostecký fotbalový klub měl na tomto turnaji dvě družstva, MFK modří a MFK bílí. Turnaj se všem hráčům líbil a vůbec zde nezáleželo na výsledcích, ale hlavně na tom, jak si kluci již v tomto věku umí poradit v herních situacích.

Všichni předvedli chuť do hry, šikovnost a nebojácnost, padlo hodně gólů na obou stranách. Také musím pochválit rodiče za hlasité fandění a povzbuzování hráčů“.

Sestava 2009 : Musil, Buriánek, Kraus, Žaloudek, Nedbal, Palfi, Pavelec, Tampa, Sem, Spurný, Zvoníček, Štěpánek

Trenéři – Hůlová, Moravec

Úterý, 13 Září 2016 07:06

FK Bílina – MFK 0:4 (0:2)

Utkání Krajského přeboru mladšího dorostu přiblížil vedoucí družstva Filip Jelínek:

„V 5. kole KPMD jsme zajížděli na hřiště Bíliny. Zápas se odehrál za velmi úmorného tepla a na obou týmech bylo vidět, že tyto podmínku jsou velmi náročné. Úvod utkání byl opatrný z obou stran.

V 7. minutě se na levé straně uvolnil Koutecký, zpětnou přihrávkou našel Cicka a ten otevřel skóre zápasu 0:1.

Ve 20. minutě vyslal opět Koutecký kolmou přihrávkou do úniku Cicka a ten po kličce brankáři usměrnil míč do sítě podruhé - 0:2.

Poté několikrát zahrozili domácí ze standartních situací, ale hostující obrana pracovala spolehlivě.

Ve 45. minutě předvedli mostečtí borci nádhernou kombinaci po ose Kurcin – Šabler - Majerský a poslední jmenovaný nasadil gólmanovi kličku, po které míč uklidil do prázdné brány - 0:3.

V 54. minutě završil Cicko hattrick, když využil kolmice od Majerského a podél gólmana poslal míč do sítě.

Úterý, 13 Září 2016 07:02

MFK U15 - 1. FC DUBÍ 7:3 (1:2)

První poločas byl vyrovnaný a domácí hráči nehráli to, co jim trenéři naordinovali v kabině. Do druhého poločasu už nastoupilo jiné mužstvo a mostečtí soupeře nepustili do hry. Aktivní pojetí se brzo projevilo i ve skóre.

Sestava : Váňa, Ludačka, Kavický, Král, Bechyňský, Kůrka, Kurcin, Irdza, Jirásek, Čermák, Lenk J., Pešek, Brejcha, Halada, Materna, Pelcman

Branky : Čermák 4x, Materna, Irdza, Pelcman

Trenér : Jiří Dedecius

MFK U13 - 1. FC DUBÍ 7:6 (3:3)

Celé utkání bylo vyrovnané a jako na houpačce. Chvilku vedli hosté pak domácí. Vítězný gól vstřelili domácí fotbalisté až v 59. minutě.

Úterý, 13 Září 2016 06:58

K dalšímu utkání České ligy starších žáků zajížděli mostečtí fotbalisté na hřiště Horních Měcholup, kde se střetli s domácím týmem Bohemians.

Bohemians Praha 1905 U15 – MFK Most U15 5:2 (4:0)

Branky: Holdy, Sobota

Sestava MFK Most U15: Bureš, Novák, Petržílka, Procházka, Súlovský (46 min. Žák), Myška (36 min. Sobota), Klíč (18 min. Klimt, 46. min. Přenosil), Smožanyk (36 min. Antropius), Holdy, Novický, Smeták (26 min. Slabyhoud)